четвер, 15 січня 2015 р.

Заміна сенсорного екрану (touch screen, тачскрін, сенсор) на планшеті Blossom Crown Micro CM-B901

Довелося освоювати новий для мене вид діяльності - заміну сенсору на планшетному комп'ютері. Процедура, по суті, не була б надто складною, якби не одне "але". Більшість (а може й усі) сенсорні екрани кріпляться клеєвим з'єднанням, а з клеєними деталями я дуже не люблю працювати, в першу чергу через відсутність досвіду, відповідних клеїв та двосторонніх клейких стрічок (скотчу). Клеєні деталі не завжди вдається акуратно відклеїти, але ще важче відклеєну деталь приклеїти повторно, особливо якщо клеїти на старий шар клею чи скотч.

Пацієнтом був планшет досі невідомого мені виробника з маркуванням Blossom Crown Micro CM-B901. З першого погляду прочитав модель як Crown Micro CM-8901, через що не зразу знайшов її в Інтернеті. Планшет доволі посередній, детальніші характеристики тут. Сподобалась чохол-обкладинка, яка кріпиться безпосередньо до корпусу в щілину між передньою частиною корпусу та задньою кришкою. Обкладинка закриває тільки екран, у відкритому вигляді може використовуватися як підставка для нахилу планшету.

Основною складністю було зняти старий розбитий сенсорний екран. Переглянув декілька навчальних відео на YouTube, на яких для демонтажу використовувались термоповітряний фен для розігріву та розм'якшення клею і стара пластикова банківська карта або щось подібне для механічного відокремлення сенсорного екрану від корпусу. Спробував повторити чужий досвід, але не надто успішно. Скоріш за все, просто недостатньо нагрівав, боячись пошкодити корпус чи дисплей. Тому став знімати старий сенсор суто механічним способом, потрохи пропихаючи карточку по периметру екрану. При зніманні справного сенсора особливу увагу слід звертати на шлейф, який дуже легко пошкодити карточкою. В нашому випадку сенсор розбитий, тому цілісність шлейфа особливої ролі не відігравала, в результаті добру половину шлейфа я успішно розрізав карточкою. Врешті-решт справа дійшла до логічного завершення, знятий сенсорний екран на фото.

Наступним етапом став пошук заміни. Оригінальний сенсор має на шлейфі маркування MF-358-090F-4 FPC. Старий добрий Google привів мене до магазину flat-cable.com.ua, який пропонував сенсор MF-587-090F. В описі до товару була заявлена сумісність з MF-358-090F-4 FPC. Про всяк випадок я ще написав їм листа з питанням, мені підтвердили сумісність. Одним словом, мене обманули :). По-перше, маркування на шлейфі сенсора відрізнялось від заявленого в описі, тобто сенсор ніби той самий, але іншого, ймовірно дешевшого і менш якісного виробника. На жаль, не переписав маркування, відіслав сенсор назад. По-друге, виявилось, що шлейф отриманого сенсора приблизно на 2 сантиметра далі від краю, аніж шлейф оригінального. Тут вже є і мій недогляд, різниця у розташуванні шлейфа достатньо велика і, якщо уважно придивитись, то цю невідповідність можна було помітити на фото. Ну і по-третє, висланий сенсор у будь-якому разі не працював на планшеті, а отже або він бракований, або електрично несумісний. Потрібного сенсора на заміну в них не виявилось, обіцяли після отримання і перевірки повернути гроші. Буду чекати. Але в будь-якому разі я втрачаю час і гроші за пересилання до мене і назад. Згідно з умовами, вказаними на сайті, пересилання в разі повернення товару оплачується покупцем. Хоча в даній ситуації я повертаю товар не через власну помилку і навіть не через брак виробника, а через їхню неперевірену і неточну інформацію, тому, на мою думку, принаймі частину витрат вони мали б взяти на себе за власною ініціативою. Також, на моє прохання, з опису прибрали інформацію про сумісність пропонованого сенсора MF-587-090F з потрібним мені MF-358-090F-4.

Після першої, невдалої спроби, я замовив потрібний сенсор MF-358-090F-4 в харківському інтернет-магазині gsm9001800.com. Сподобався досить детальний опис сенсора, в тому числі вказано, що шлейф розташований на відстані 19 мм від правого краю скла і має довжину 45 мм. Попередили СМСкою, що знімати захисні плівки на сенсорі можна тільки після перевірки, без плівок сенсор заміні не підлягає. Вислали в день оплати, проблем з встановлення теж не виникло, все запрацювало. Happy end :)

На кінець дам декілька рекомендацій з власного досвіду. По-перше, після зняття сенсора треба максимально захистити екран від потрапляння пилюки, можна накрити будь-якою чистою плівкою. По-друге, встановлювати новий сенсор бажано в гумових рукавичках, мабуть підійдуть медичні. Будь-який дотик до дисплею чи сенсора залишає слід, і я мав необережність залишити декілька таких слідів на внутрішній частині сенсорного екрану. Вони абсолютно не помітні при ввімкненому планшеті, але трохи помітні, коли екран не світиться. Ну і, нарешті, по-третє, наклеювати сенсорний екран треба максимально обережно і акуратно, поправити неточно приклеєне скло майже неможливо.

Успіхів!

P.S. Через якийсь час цей самий планшет спіткала така ж халепа. Знову розбили сенсорний екран, навіть тріщина була схожа на попередню. Довелося міняти знову, але цього разу в магазині не було в наявності сенсора MF-358-090F-4, але були візуально такі самі сенсори з маркуванням MF-358-090F-6. Оскільки особливого вибору не було, то вирішив ризикнути і замовити. Ризик себе оправдав, тому можливо комусь буде корисною інформація про те, що сенсорні екрани MF-358-090F-4 та MF-358-090F-6 є повністю сумісними і взаємозамінними.

Немає коментарів:

Дописати коментар